Jak to nepřehlídnout…

Byl nenápadný? Ne, to asi těžko :o) Někteří nemůžou být nenápadní, ani kdyby se o to snažili sebevíc. Aspoň ne pořád. Jo, jasně, mělo by tam být správně napsáno „nemohou“ a „ne stále“. Ale dalo mi to práce tam nenapsat prosté „ne furt“. Kde se vzal? Nevím víc, než co se píše volně a dostupně na internetu nebo v tištěných papírových médiích :o) Takže vím to, co zbytek národa… Cha, jak povznášející… takové národní vědění… No, zbytek národa. Pořád o něm kupa lidí netuší. Ke své škodě řekla bych. Chytla sem slinu, to vám teda přeju, teď se to právě zvrhlo ve slohový cvičení hrubého kalibru…

Ruda z Ostravy

Za prvé nezaměňovat s legendárním Ostravakem (ostravak.bloguje.cz), jde o jinou postavičku. Aspoň to Ruda sám tvrdí :o)
Za druhé až za x-té - co se ví obecně:

Já vám nevím, ale jak to píšu, tak začínám přemýšlet, kdy Ruda vlastně spí a žije něčím jiným než bavením lidí kolem sebe. Ale jo, určitě je to člověk a má své chvíle klidu a míru…asi, ne? :o) Vím jenom, že u sebe nenosí otvírák na pivo (i JÁ ho už mám na klíčích), páč ho pak loudí během představení po lidech, ale mám jisté zprávy, že s tím něco v dohledné době udělá :o)... hurá

Takže kde:
www.ostravak.tv – Rudova houmpejdž… najdete fotky, vystoupení,…trochu nám na to teď panáček kašle, ale má toho asi moc :o)
www.komici.cz – tady bydlí Komici společně… stránku má na povel Miloš Knor (www.milosknor.cz, muzete kouknout na jeho videa na www.youtube.com)
www.stream.cz
www.idnes.tv – tady byly bohužel pořady Komiků zastaveny během listopadu 2008
www.hbo.cz – hledejte v programu „Na Stojáka“… většinou to trefíte ve čtvrtek v osm večer
http://hudba.o2active.cz/detail.aspx?id=16323 – něco třeba najdete i tady…
http://www.supermusic.sk/skupina.php?idskupiny=51420

Odkazy na videa (jen tak od pasu malý výběr):
http://www.stream.cz/video/3/82218-ruda-z-ostravy-marketa - legendární klip k písničce Markéta (slova najdete na www.ujdeto.cz)
http://www.stream.cz/video/3/134604-ruda-z-ostravy-hepy-kurde-live
http://www.stream.cz/video/3/85206-marketa-kurde - něco jako film o filmu :o)
http://www.stream.cz/video/3/151615-stream-song - Ruda součást Stream komunity nemohl chybět
http://www.stream.cz/video/3/157126-jak-se-tocil-stream-song - opět svérázný film o filmu
http://www.stream.cz/video/8/125708-marketa-je-enem-jedna
http://www.stream.cz/video/12/99283-ice-b-je-buh-sazka-s-rudou
http://www.stream.cz/video/8/43060-ruda-z-ostravy - video z vystoupení
http://www.stream.cz/video/13/103887-ruda-z-ostravy-7-vet
http://www.stream.cz/video/8/171997-4-dil-ostravaka-ostravacky-song-34-casting-34-pro-vsechny
http://www.stream.cz/video/8/170337-3-dil-ostravaka-mirek-topolanek-napadl-fotografa-janek-rubes-fajny-typek-a-paul-fly-to-same-jen-pro-ostravaky

Ruda i v civilu:
http://www.stream.cz/video/12/99283-ice-b-je-buh-sazka-s-rudou
http://www.stream.cz/video/12/98200-stream-cz-party-aneb-hvezdy-streamu-na-jedne-party - velká párty, kde Ruda nechyběl :o)
http://www.stream.cz/video/8/98343-master-stream-party
Dále pak zkuste dát na www.stream.cz vyhledávat třeba „ryby“, „váhy“… hodí vám to odkaz na …proboha, jak to napsat?.. Horoskopy pro všechna znamení v podání fundovaných astrologů, takříkajíc přímo z podlahy…nebo od podlahy? No, podívejte se a posuďte sami :o) Mimochodem, mít doma krb musí být fajn…

Komici s.r.o.:
http://www.stream.cz/video/14/99840-komici-s-r-o-opava-blu-ray
http://www.stream.cz/video/14/115132-komici-s-r-o-ostrava-full-hd-version
http://www.stream.cz/video/14/92769-komici-s-r-o-trailer-blu-ray
http://www.stream.cz/video/8/106519-komici-ve-frydku-mistku-2
http://www.stream.cz/video/14/177069-komici-s-r-o-v-polsku-2008

A spousty dalších videí a fotek samozřejmě najdete, stačí zadat do vyhledávání „Ruda z Ostravy“.
Také koukněte na www.youtube.com, tam toho najdete povíce též :o)

Michal Kavalčík

Jak už vám cestou došlo, tak Ruda je role a to poměrně velká :o) A za ní stojí chlapík pěkné postavy i tváře s velmi dobrým hlasem a dost záludným úsměvem. Studovaný herec a jeden z houfu Husákových dětí, který vloni (2008) oslavil třiatřicáté narozeniny. Tohle jsem věděla jako ještě bez hledání na internetu :o)
Co se o Michalovi píše na síti? No, je tam toho hodně i málo zároveň :o)
Hrál hlavní roli v televizní pohádce Zlatník Ondra (1995) – repríza byla letos v říjnu a my u nás doma ji viděli :o) Pěkná pohádka o pěkným zlatníkovi :o). Pak se ukázal i v pohádce O králi, hvězdáři, kejklíři a třech muzikantech (1996). V  seznamu umělců Hudebního divadla Karlín mají tento odstavec:

Michal Kovalčík se narodil v Českém Těšíně. Vystudoval Státní konzervatoř v Ostravě, obor hudebně-dramatický. V letech 1992 až 1998 hrál v divadlech v Ostravě, Českém Těšíně a v Liberci. Má za sebou přes pětadvacet činoherních premiér. Účinkoval v muzikálech Dracula, Evita, Hamlet, v nové verzi Krysaře (role: Jakub / Rychtář / Opilec). Hraje v muzikálu Galileo a v muzikálu Romeo a Julie. Od svých osmnácti let pravidelně usedá za rozhlasový mikrofon (dříve stanice Morava, Hrad, Euro-K, City, Blaník). Dnes moderuje na Bonton radiu DeeJay. Hraje na kytaru, klavír a mezi jeho velké koníčky patří internet.

V reálu už je hodně z toho minulostí. Mimochodem, ta poslední věta v tom odstavci vypadá srandovně :o) S populární skupinou ALL X (soutěž X-faktor) se zná víc než hodně lidí tuší, protože jde o jeho kolegy z prken divadelních. Pokud Michala budete chtít najít teď (podzim 2008), pak zamiřte do pražského divadla Bez zábradlí, kde účinkuje a v prvním pololetí 2009 účinkovat ještě bude v muzikálu Cikáni jdou do nebe (hlavní role Lujka Zobara) a tamtéž ho najdete i v představení pro děti s názvem Páté přes deváté (tuším, že tam hraje něco jako modrobíle proužkovaného klauna). Dále by měl být k vidění v divadle Kalich v muzikálu Krysař teď na konci listopadu a v dubnu a červnu 2009 (www.kalich.cz) a brněnském Městském divadle v rockové opeře Jesus Christ Superstar na konci prosince 2008. Uf, no prostě, pořád někde hraje asi :o)

Takže seznam je dlouhý – herec, moderátor, zpěvák, komik, reportér a … taky ho najdete v televizi na ČT1 v pořadu Šaty dělaj člověka a teď i na TV Barrandov, kde jsem ho zahlídla jako Rudu v Knortime s Milošem... to už je fakt snad všecko, co mi teď prošlo pod rukama :o)

Podle toho, co se psalo v rozhovoru v příloze deníku Právo před nějakými měsícemi, Michal bydlí už deset let v Praze. Což se dá asi při hereckém povolání dost dobře pochopit. Jak to má v soukromém životě? Cosi problesklo právě v tom zmíněném rozhovoru - byl veden ovšem s Rudou - takže čert tomu věř :o)

Fotky Michala najdete běžně na www.google.com – sekce Obrázky – vyhledávání Michal Kavalčík. Najdete fotky civilní, divadelní, alá Ruda,… prostě si poslužte :o)
Minigalerii jeho fotek najdete i na http://www.jmart.kweb.cz/umelec.php?id=mkavalcik (Agentura JM Art)
Video, kde například najdete Michala: http://www.stream.cz/video/22404-cirkus-v-mecce - reportáž z technoparty...

Jo, taky je na www.facebook.com – nemůžete přehlídnout :o) Netuším, kde všude má ještě své profily. Prostě žije...

a co nakonec? Kde jsem ho poprvé viděla? Tadyk…
Fotku mám půjčenou, ale když na ní jsem, tak to snad neva… já v té chvíli už určitě sama fotit nemohla, tím jediným jsem si jistá, protože to byl po čtyřech letech nejšílenější večer v mým životě a divím se, že na té fotce nejsem rozmazaná :o) A kdo se mi bude smát, tak to ho praštím… vy nemáte žádnou platonickou lásku?... tak aspoň nezáviďte :o))